EKOTURYZM

23.06.2019

 "Płynie Wisła płynie po iłowskiej gminie"

Kolejna edycja imprezy rekreacyjno-sportowej „Płynie Wisła płynie po Iłowskiej Gminie” organizowanej w Suchodole już za nami. Piękna, słoneczna niedziela, pogoda wymarzona - jak na zamówienie. Gości nie zabrakło i każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Wszystko rozpoczęło się spływem kajakowym, dość nieoczekiwanie, w  miejscowości Kamień - wstępnie start planowany był w Czerwińsku nad Wisłą, lecz na prośbę uczestników organizatorzy lekko zmodyfikowali trasę. W spływie wzięło udział 20 osób, które przed godziną 15:00 wpłynęły do przystani wodnej w Suchodole powitane brawami.

O godzinie 15:00 festyn „Płynie Wisła płynie po Iłowskiej Gminie” uroczyście otworzyli główni organizatorzy Wójt Gminy Iłów Jan Kraśniewski i Prezes Ekoturyzm Sp. z o.o. Piotr Żółtowski. O oprawę muzyczną zdarzenia zadbał Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie, którego podopieczni zaprezentowali nam polskie, jak i światowe przeboje. Wystąpiły grupy Bomble, Alter Ego i Teraz My oraz Mateusz Staniaszek. Występy młodych artystów przerywane były wyścigami kajakowymi, w których udział wzięło 14 drużyn. Łącznie odbyły się 4 wyścigi, których zwycięzcy spotkali się w finale rozgrywek o Puchar Wójta Gminy Iłów.

Podczas trwania imprezy prowadzona była akcja profilaktyczna „Płyniemy tylko Wisłą”, skierowana do młodzieży i osób dorosłych, mająca na celu zwrócenie uwagi na konsekwencje pływania po spożyciu alkoholu, przypomnienie zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą i odpowiedzialności dorosłych za powierzone ich opiece dzieci. Można było dowiedzieć się o wpływie alkoholu na nasz organizm oraz przybliżonej ilości alkoholu etylowego w najpopularniejszych produktach. Rozdawano ulotki informujące o statystykach utonięć osób nietrzeźwych. W akcje włączonych było aktywnie siedmioro Wolontariuszy - czworo absolwentów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iłowie oraz trzy uczennice Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie. Serdecznie dziękujemy!

Po konkurencjach sportowych, występach, zajęciach profilaktycznych przyszedł czas na najmłodszych - konkursy przygotował dla nich GOK w Iłowie. Dzieci skakały w workach, rzucały piłką, biegały z piłeczkami tenisowymi trzymanymi na paletkach - było wesoło, rodzinnie, a wszystkim atrakcjom towarzyszył zapach grilla i smak owocowych soków  „Tęczowy Ogród”. Najmłodsi (i troszkę starsi) mogli również przepłynąć się motorówką należącą do Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchodole. Dorośli zaś mieli możliwość wypożyczenia kajaków i „zarażenia się” miłością do wiosłowania.

 

 

...powrót

Polityka Prywatności
Copyright © 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone Projekt i wykonanie: skyagency.pl - strony internetowe