EKOTURYZM

Smaki Afryki


Ekoturyzm Sp. z o.o. jest oficjalnym dystrybutorem herbaty Rooibos produkowanej przez południoafrykańską firmę SA Rooibos Tea Supplies CC. Firma, której jesteśmy dystrybutorem na rynku polskim, została założona w 1998r. i jest obecnie jednym z liderów w produkcji herbaty Rooibos. Dostarcza produkty do ponad 35 krajów świata, w tym do Australii, Niemiec, Japonii, Holandii, Chin. Roczna produkcja herbaty Rooibos wynosi ponad 110 ton. 

Oferujemy duży asortyment herbat Rooibos dedykowany zarówno dla konsumentów indywidualnych oraz branży HORECA. Wszystkie oferowane przez nas produktu wyprodukowane są z najlepszego gatunku Rooibos "Super Grade" w dwóch wersjach: konwencjonalna oraz Organic, czyli pochodząca z plantacji spełniających wymogi żywności ekologicznej.

Wszystkie oferowane przez nas herbaty Rooibis spełniają najwyższe wymogi sanitarne, co jest potwierdzone badaniami producenta oraz polskiej Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Herbaty przed zapakowanie są wypasteryzowane co zapewnia świeżość oraz smak.

Dostarczamy herbatę Rooibos w saszetkach oraz torebkach (herbata z zawieszkami). Oferujemy herbatę Rooibos naturalną oraz niefermentowaną- Green. W naszej palecie produktów są też herbaty o smaku Earl Grey, waniliowym, miodowym.

 


Informacja i zamówienia:

mail: info@smakiafryki.pl

tel. +48 602 265 239,  + 44 7565075874.

Zapraszamy również do obejrzenia naszej zakładki poświęconej aktualnej ofercie sprzedawanych przez nas herbat ROOIBOS:

https://www.ekoturyzm.pl/oferty/rooibos-tea

 

Zachęcany również do lektury naszych postów na FB, gdzie znajdziecie Państwo oprócz informacji o herbacie ROOIBOS wiele ciekawych informacji o atrakcjach południowej Afryki: https://www.facebook.com/herbataRooibos

 

 

JUŻ WKRÓTCE NOWA DOSTAWA TOWARU! ZAPRASZAMY!

 


Historia herbaty Rooibos

 

W Republice Południowej Afryki, około dwieście kilometrów na północ od Kapsztadu, głęboko w górach Cederberg, rozległe doliny i pola porastają czerwone krzewy aspalathus linearis, nazywane przez rdzennych mieszkańców Khoi i San "rooibos". Na pierwszy rzut oka trudno uwierzyć, iż te raczej niepozorne, krzewiaste rośliny mają wyjątkowo korzystne właściwości odżywcze i zdrowotne. Rdzenni mieszkańcy używali tą roślinę jako lekarstwo na wiele dolegliwości. Odkryli oni m.in. iż, delikatne, podobne do igieł liście rooibos wytwarzają zdrową, smaczną i aromatyczną herbatę ziołową. Herbata Rooibos bogata w przeciwutleniacze, nie zawierająca kofeiny, pomagała mieszkańcom południowej Afryki łagodzić objawy alergii oraz leczyć uszkodzoną skórę.Kilka słów o wynalazcach herbaty Rooibos- ludności Khoi i San.

 

Najnowsze badania archeologiczne świadczą, że plemiona Khoi i San przed 44 tys. lat stworzyli pierwszą nowoczesną społeczność na świecie, najstarszą kulturę zbieraczy i łowców. Do tej pory uważano, że stało się to 20 tys. lat temu.

Plemiona te mieszkające w górach Cederberg, około 300 km na północ od Kapsztad, odkryli iż Rooibos można używać jako lekarstwo na wiele dolegliwości. Odkryli oni również iż, delikatne, podobne do igieł liście Rooibos wytwarzają zdrową, smaczną i aromatyczną herbatę ziołową.

Czerowonokrzew afrykański (asphalatus lineralis) z którego produkowany jest Roiibos uprawiany jest tylko w jednym miejscu na Ziemi- czyli w górach Cederberg w Republice Południowej Afryki. Rooibos próbowano uprawiąc w róznych częściach świata ale bezkutecznie. Tylko w górach Cederberg gleba na której rośnie ta roślina ma swoisty skład chemiczny oraz odpowiednią florę bakteryjną niezbędną do rozwoju czerwonkorzewu. W latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku, herbata rooibos zastępowała kawę w najbiedniejszej lokalnej społeczności w Cederbergu, ale dzięki badaniom naukowym i umiejętnemu marketingowi stała się bardzo szybko popularna na całym świecie.

 


 

Polityka Prywatności
Copyright © 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone Projekt i wykonanie: skyagency.pl - strony internetowe